Az Asterix Live Music Band, Magyarország egyik legsikeresebb parti-zenekara, hihetetlenül széles nemzetközi és magyar repertoárral, kiváló énekhangokkal, minőségi hangzással. A nagy múltú zenekar több magyar sztár kedvelt kísérőzenekaraként is közreműködik. Rendszeres meghívásaik vannak Németországba, Ausztriába, Svájcba. Mottójuk; Mindent élőben semmit playbackről.
A Marianet Duo tagjai: Sárosi Marianna hegedű, Füzesséry Tibor gitár. A formáció repertoárja a zeneirodalom széles skáláját öleli fel a klasszikus zenétől a filmzenéken át a mai könnyűzenéig. Bachtól kezdve Strauss keringőin át Eric Claptonig, amelyek 10 húron szólalnak.meg..A két akusztikus hangszerre átírt dalok kellemes hangulatot árasztanak és a társasági szalonok világát idézi. A Marianet Duo rendszeresen fellép kulturális rendezvényeken, fesztiválokon és olyan helyeken, ahol az igényes muzsika emeli az adott esemény rangját színvonalát,
Boncsér Gergely 2003-tól a Miskolci Nemzeti Színház művésze, majd 2008-tól az Operaház ösztöndíjas programja keretén belül kerül Budapestre. 2009-ben énekelte élete első főszerepét Szegeden, ahol Puccini Bohéméletének Rodolph-ját alakította, mely szerep azóta is kíséri pályáját. 2010-óta párhuzamosan állandó vendégművésze az Operaháznak és az Operettszínháznak.
Volt már az évad legtehetségesebb fiatal művésze és volt az évad Operettszínésze.
Több hazai és nemzetközi énekversenyen is sikerrel szerepelt.
Tanulmányok:
1992-1996 - Szent István Zeneművészeti Szakközépiskola Budapest
1999-2003 - Magyar Állami Operaház - Operastúdió
1998-2007 - Hamari Júlia professzor mesterkurzusai
(Steinau, Stuttgart, Firenze, Wien, Eltville, Budapest)
Tanárok:
Hamari Júlia, Schultz Katalin
Művészi pálya:
1998-2005 - Magyar Állami Operaház
- Donizetti: Szerelmi bájital - Gianetta
- Gounod: Rómeó és Júlia - Júlia (stúdium)
- Haydn: A halászlányok - Nerina
- Janáček: Jenůfa - Jano
- Kacsóh: János vitéz - Iluska
- Mozart: Figaro házassága - Barbarina
- Pergolesi: Az úrhatnám szolgáló - Serpina
- Wagner: Parsifal - Viráglány
2003- Madách Színház - Webber: Az Operaház Fantomja - Carlotta
2012 Debreceni Csokonai Színház - Puccini: Bohémélet - Musetta
2012-2013 Magyar Állami Operaház - Strauss: A denevér - Rosalinda
2013 Magyar Állami Operaház - Verdi: Don Carlos - Mennyei hang
Versenyek, díjak:
1999 - Az Év Hangja - A Magyar Állami Operaház és a Deutsche Telekom díja - 1. díj
2000 - A Magyar Rádió énekversenye - 2. díj
2007 - II. Nemzetközi Oratórium Énekverseny Budapest - 2. díj
2008 - Francisco Viñas Nemzetközi Énekverseny Barcelona - Döntő
2008 - VI. Nemzetközi Simándy József Énekverseny Szeged - 1. díj és 6 különdíj
A FÉRFI SZOPRÁN énekes, aki immár három arany és egy platina lemez büszke tulajdonosa, mostani népszerűségét több mint 12 év kemény munkával alapozta meg.
Bostonban képezte magát, megnyerte a Miskolci Operaversenyt, döntősként szerepelt a Római Nemzetközi Énekversenyen. 160 millió néző élvezhette versenyprogramjának előadását a Vatikáni Televízió közvetítésén keresztül.
Részt vett az Adoro Együttes turnéján Németországban, szerepelt Párizsban, Bécsben, és más európai városokban. Meghallgatta őt Riccardo Muti, valamint felkérték énekelni a bécsi Staatsoperbe.
Hazai elismertsége nemcsak a koncerteken mutatkozik meg látványosan. Szerepelt a Pesti Színházban, három évadot játszott vendégművészként Schiller: Ármány és Szerelem című darabjában a Nemzeti Színházban, ahol Kossuth-díjas színművészekkel egy színpadon alakította különleges, kizárólag az ő énekhangjára írt szerepét.
Az általa képviselt zenei kultúra színvonalát jól érzékelteti, hogy meghívott vendégművésze volt a Medveczky Ádám által vezényelt Debreceni Filharmonikusoknak, a Budafoki Dohnányi Zenekar Olasz Kultúrintézetben, illetve a Művészetek Palotájában rendezett koncertjének, ugyanitt lépett fel Varnus Xavér orgonaművész koncertjén, énekelt a szegedi Dóm téren, a Gödöllői Királyi Kastélyban, a Debreceni Nagytemplomban, a budapesti Mátyás-templomban valamint az Esztergomi Bazilikában.
A komolyzene mellett nagy sikerű fellépéseket tudhat maga mögött a könnyedebb crossover stílusban tartott koncertjeivel, valamint saját popdalaival kis kirándulást tett a könnyűzene világába is.
Az elmúlt években rendszeres vendége és előadó művésze volt számos TV show-nak és más népszerű rendezvénynek, mint pl. a teljesség igénye nélkül: Teadélután, Kívánságkosár, Szerencseszombat, Fábry Show, Story Gála, Balatoni Nyár.
2010 novemberében jelent meg harmadik CD-je egy különleges karácsonyi album, mely már az első héten komolyzenei arany, mára pedig platina lemez lett. Ez a világon az első nagyzenekari kísérettel felvett karácsonyi összeállítás, melyet férfi szoprán énekes készített!
2010 decemberében tartotta karácsonyi albumának nagyszabású jótékonysági lemezbemutató koncertjét a Budapesti Kongresszusi Központban, olyan neves vendégművésszel, mint Vásáry Tamás. A koncert teljes nyeresége a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekklinikája Alapítványát támogatta.
Vásáry André jelölést kapott a legrangosabb hazai zenei díjra, a 2011-es Fonogram Magyar Zenei Díj - Az év hazai kortárs komolyzenei albuma - kategóriában.
A társadalmi szerepvállalást élete fontos részének tartja, rendszeresen lép fel főleg gyerekek, illetve környezeti katasztrófák károsultjainak javára rendezett jótékonysági koncerteken, mint pl. a szombathelyi Sztárkarácsony a vörös iszap károsultak javára, a debreceni Hospice Ház rendezvény, a Magyar Televízió Aranyág című műsora, a Pető Intézet illetve a K&H Bank Gyógyvarázs rendezvénye, a Zen-Aid koncert Japán megsegítésére, a Fehér Bot Alapítvány jótékonysági koncertje.
Az Európai Önkéntesség Éve keretében tartja Rendhagyó Énekóráit középiskolás diákok számára, pályája fontosabb állomásainak bemutatásával azt az üzenetet közvetítve a fiatalok felé, hogy tartsanak ki elhatározásaik, céljaik mellett, ne adják fel az álmaikat, a zene pedig legyen életük része.
2012-ben hangversenyt adott a Budavári Hilton Hotel báltermében, a Kossuth-díjas Szenthelyi Miklós vezetésével és a Magyar Virtuózok Kamarazenekar közreműködésével, melyet a televízió is műsorára tűzött. Novemberben megjelent negyedik, egyben első komolyzenei lemeze Koncert címmel. 2012 decemberében nagy sikerű önálló koncertjén lépett fel a Kolozsvári Magyar Operában. 2013-ban részt vett élete első franciaországi és amerikai turnéján.
2014 novemberében jelent meg ötödik lemeze, Mozijegy címmel, mely egy filmzenéket tartalmazó crossover album.
2015 szeptemberében vezető szólistája volt a világhírű Red Army Choir magyarországi turnéjának.
A Liszt Ferenc Zeneakadémia 2015 évi és 2016. évi karácsonyi koncertjének műsorában neves magyar művészek társaságában lépett fel.
2016 elején Why című popdalával a döntőig jutott a Magyar Televízió A Dal című Eurovíziós műsorában, majd februárban megjelent első videóklipje is.
2016. szeptemberében a TV2 Sztárban sztár című népszerű show műsorában színészi és előadói képességeit kamatoztatva hét héten keresztül ismert férfi és női énekesek dalait adta elő élethűen utánozva az eredeti előadókat.
2016. decemberében mutatta be a közönségnek legújabb popdalát Run! Run! címmel.
2016. szeptemberétől a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem másoddiplomás képzésében vesz részt.
A magyar táncművészeti életben, a magyar tánc történetében és Győr város kultúrtörténetében egyaránt mérföldkőnek számított, amikor 1979-ben a Magyar Állami Balettintézet végzős osztálya úgy döntött: együtt maradnak és társulatot alapítanak. Ügyüknek megnyerték Markó Ivánt, aki búcsút mondott a Maurice Bejárt világhírű együttesének. Győrbe jött, s az együttes vezetője lett.
A Győri Balett első korszaka az ő nevéhez fűződik. Igazgatása alatt olyan ikonikus előadások koreográfiái születtek meg alkotótársával Gombár Judit dramaturggal, jelmez- és díszlettervezővel, mint A nap szerettei, A csodálatos mandarin, a Bolero vagy a Jézus az ember fia. A Győri Balett már kezdeti években a művészeti élet érdeklődésének középpontjába került, maga mellé állítva az új formanyelvre és a korszerű tartalmi megfogalmazásra váró közönséget. Hatására kialakult egy táncot szerető és értő színházlátogatói kör városunkban, egy balett-törzsközönség a határokon átnyúlóan.
1991-ben az alapító igazgató távozásával Kiss János vette át a társulat vezetését, s ezzel új korszakhoz ért a győri együttes. A társulat a vezetőváltás után is képes volt megújulni, évről-évre emelni a művészi mércét, egyre szélesebb horizontot tárni közönsége elé. Az elmúlt két és fél évtized kitartó művészi munkáját újabb sikerek koronázták.
Az elmúlt évadokban többek között olyan neves koreográfusokkal dolgozott együtt a társulat, mint Robert North, Ben Van Cauwenbergh, Christopher Bruce, Cayetano Soto, ifj. Harangozó Gyula, Lukács András, Leo Mujic, Gustavo Ramirez Sansano vagy éppen Vámos György.
2015-ben Velekei László volt táncművész művészeti vezetőnek való kinevezésével ismét új korszak köszöntött be a társulat életébe. A fiatal koreográfus nevéhez köthetőek a Győri Balett által bemutatott saját darabok: Tóth Ilona emlékére ’56, Kodály, Ne bánts!, A terem, Belső hangok.
Mára a Győri Balett a magyar táncélet egyik meghatározó együttese. Repertoárja felöleli a táncművészet szinte valamennyi ágát a klasszikus balettől a kortárs táncig, a táncszínháztól a gyermekprodukciókig. Megalapítása óta kevés szeglete van a világnak, ahol ne lépett volna fel: a New York-i Joyce Theatre, a londoni Queen Elizabeth Hall, a milanói Scala, valamint Bécs, Athén, Párizs, Amerika, Japán, Kína, India, Oroszország, Dánia és Izrael közönsége is tapsolt már nekik. Több magyar nagyvárosban és hazai kulturális fesztiválon – Budapesti Tavaszi Fesztivál, Zsidó Nyári Fesztivál, Szegedi Szabadtéri Játékok, Miskolci Operafesztivál, Keszthelyi Táncpanoráma, Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó – is sikerrel szerepelt.
A hazai és külföldi visszhangok igazolják: premierjei társasági élményszámba mennek, a Győri Balett olyan együttes, amely örömet ad, megrendít, elkápráztat!
A táncművészeti előadói és alkotói munka mellett a 2012-ben létrehozott Fiatalok a fiatalokért művészeti nevelési program keretében gyermek- és ifjúsági korosztály számára is készít táncműveket a társulat, hogy művészeti koncepciója részeként elősegítse a táncművészeti nevelést, a műfaj megismertetését és népszerűsítését. A program keretében születtek meg a Forgószél, avagy a képzelet csodája, A vaskakas és a Szegény Dzsoni és Árnika táncjátékok.
1998 óta a Magyar Táncfesztiválok és a Gyermek Táncfesztiválok szervezőjeként tradícióvá tette a tánc ünnepét nemcsak városi, hanem régiói szinten is. A rendezvény a magyar táncművészet legnagyobb ünnepe, ahol a műfaj széles palettája mutatkozik be a klasszikus és kortárs stílusoktól kezdve a néptánc, a társas- és élménytáncokon át, a mindenki által befogadható és követhető városi folklórig.
2012. óta a Győri Balett egyedülállóan a táncművészeti szervezetek között Nemzeti Minősítést kapott.
A 2001-ben Koppenhágában megrendezett Malko Nemzetközi Karmesterverseny Talent Prize különdíjának és a 2007-ben Budapesten megrendezett Kálmán Imre Nemzetközi Operett Karmesterverseny I. díjának elnyerése óta méltán tartják a fiatal magyar karmester-generáció egyik legszínesebb egyéniségének.
Karmesteri tevékenysége a barokk zene korhű hangszeres előadásától kortárs művek bemutatásáig terjed. Repertoárján egyaránt megtalálhatóak az opera-, az operett- és a musical-irodalom remekművei. Nevéhez kötődik több Broadway musical (Szépség és a Szörnyeteg, A vörös pimpernel, Jekyll és Hyde...) magyarországi bemutatása.
A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Bozay Attila és Petrovics Emil vezetésével zeneszerzést tanult, majd 1997-ben Lukács Ervin tanítványaként szerzett karmesteri diplomát. 1991 és 2004 között Eötvös Péter kortárs és XX. századi zene workshopjain, valamint Jurij Szimonov mesterkurzusain képezte tovább magát. 1999-ben a Magyar Állami Eötvös-ösztöndíjjal a milánói Scalában és a római Teatro dell'Operában vizitált.
2005 májusában kinevezték a Műemlékek Állami Gondnokságának (ma: Műemlékek Nemzeti Gondnoksága) zenei intendánsává és a fertődi Esterházy-kastély (Eszterháza) nyári koncertsorozatának művészeti vezetőjévé. 2001 decembere óta a szolnoki Szigligeti Színház zeneigazgatója, valamint a a Budapesti Operett és Musical Színház, a Musical Színház, és jelentős vidéki, zenés színházak (Miskolc, Debrecen, Győr, Szeged) meghívott vendégkarmestere.
Művészeti vezetője az általa 1994-ben alapított Ensemble Philippe régizene-együttesnek, amely házigazdája az 1998 óta évente megrendezett, budapesti Holland-Magyar Régizene Fesztiválnak, amely 2002-től a Nemzetközi Régizene Hetek nevet viseli. E fesztiválon az európai hírű magyar régizenészeken kívül többek között olyan kiválóságok léptek fel, mint Gustav Leonhardt, Bob Asperen, Lucy van Dael, Wieland Kuijken és Jaques van Oortmersen.
A világhírű magyar szólisták (Tokody Ilona, Bándi János, Kiss B. Attila, Kovács István, Zádori Mária, Várdai István, Kelemen Barnabás, Zempléni Szabolcs, Kokas Katalin, Szilasi Alex etc.) mellett olyan külföldi sztárok partnere volt, mint Xavier de Maistre hárfaművész és a rockzene egyik atyja, Jon Lord.
Frank Wildhorn Jekyll & Hyde című musicaljéből készített felvétele 2002-ben a német Das Musical című szaklap Hónap CD-lemeze kitüntetését nyerte el, 2003-ban pedig Johannes Matthias Sperger kürtversenyeiből készült 1st recording CD-lemeze Supersonic Award-ot nyert Luxemburgban.
A klasszikus zenében jártas szakemberek előtt jól ismert Nikisch Artur, világhírű karmester és számos nagynevű európai és amerikai zenekar alapítója, és Richter János szintén világhírű karmester neve, de kevesen tudják, hogy mind a ketten ezer szállal kötődnek a Győri Filharmonikus Zenekarnak otthont adó Győr városához.
Nikisch Artur pályafutása innen indult és lett az akkori kor zenei életének egyik legmeghatározóbb alakja, míg Richter János édesapja, Richter Antal 1846-ban alapította meg a Győri Férfidalegyletet, amely 1862-ben alakult át Győri Ének és Zeneegyletté, a Győri Filharmonikus Zenekar jogelődjévé. Városi zenekarrá 1894-ben vált, majd hosszú évek után 1968-ban alakult át az addig félhivatásos művészeti intézmény professzionális koncertzenekarrá. A 2008-ban történt vezető és koncepcióváltás után megújult a Győri Filharmonikus Zenekar, és ettől az évtől kezdve számíthatjuk a zenekar legújabb kori sikertörténetét is.
Mára már a professzionalizmus, az innovatív megoldások és a nemzetközi színvonal, jellemzi a zenekar munkáját, amely világszínvonalú szakmai kvalitást nyújt partnereinek, közönségének, a vele dolgozó szólistáknak és vendég karmestereknek megfelelve a zenekar alapítóinak célkitűzéseinek a mai kor szellemében.
Európa szinte valamennyi országában hangos sikerek jellemezték fellépéseit, de Ázsia legfontosabb zenei színpadjain, Kínában, Dél-Koreában, Tajvanon is sikerült kivívnia mind a szakma, mind a közönség elismerését. A zenekar 2009 tavaszán a legendás olasz filmzeneszerző-karmesterrel, az Oscar-díjas Ennio Morricone-val nagysikerű távol-keleti és európai turnén vett részt, de különleges szakmai elismerést jelent, hogy a Placido Domingo által létrehozott Operalia nemzetközi operaverseny magyarországi gálájának rezidens zenekarává lett kiválasztva és felkérve az együttes.
Az elmúlt évtizedek során híres magyar és külföldi dirigensek álltak a zenekar élén, így például, Sándor János, Medveczky Ádám, Michalis Economou, Lamberto Gardelli, Arvid Jansons, Mariss Jansons, Kertész István, Kobayashi Ken-Ichiro, Kocsis Zoltán, Kovács János, Ludovit Rajter, Yuri Simonov, Gilbert Varga, Carlo Zecchi, Alastair Willis.
De együtt örvendeztethettük meg közönségünket olyan világhírű szólistákkal is, mint például Alexandru Agache, Baráti Kristóf, Boldoczki Gábor, Csáki András, Jörg Demus, Annie Fischer, Walter Fraccaro, Endre Gertler, Ida Haendel, Jenő Jandó, Cyprien Katsaris, Kocsis Zoltán, Michael-Martin Kofler, Komlósi Ildikó, Lendvay József, Lukács Gyöngyi, Bobby McFerrin, Miklósa Erika, Jevgenyij Nyesztyerenko, Pauk György, Perényi Miklós, Ránki Dezső, Rost Andrea, The King’s Singers, Várdai István.
A Győri Filharmonikus Zenekar gazdag repertoárja nemcsak a klasszikus-tradicionális művekre terjed ki, de a könnyedebb műfajt is megfelelő módon tudja ötvözni szakmai képességeivel.
Regionális, kulturális együttes, a térség csúcsintézménye, a vele szemben támasztott szakmai elvárásoknak megfelelően egyszerre tölti be a klasszikus-tradícionális nagyzenekar, a crossover filmzenekar, szabadtéri- vagy gálazenekar, a kisebb vagy nagyobb kamarazenekar és esetleg a koncert-fúvószenekar szerepét is.
A Győri Filharmonikus Zenekar igazgatója 2008. júliusa óta Fűke Géza, művészeti vezetője pedig Berkes Kálmán Liszt-díjas és Grammy Aranyérmes klarinétművész, karmester, aki 1992 óta a tokiói Musashino Zeneakadémia professzora, karmestere.
2015-től a Győri Filharmonikus Zenekar kiemelt partnere, 2016-tól főszponzora az Audi Hungaria.
Vitányi Judit a TV2 Tények műsorvezetője. A Debrecenben végzett gitárművész 8 éven keresztül volt a Kodály Filharmónia Debrecen hangversenyeinek konferansziéja, mellette gitártanárként és híradós műsorvezetőként dolgozott.
Másfél éve költözött Budapestre, azóta erősíti a TV2 Tények szerkesztőségének csapatát, mint képernyős.
Főállása mellett továbbra is maradt szenvedélye a klasszikus gitár és a zene, és Budapesten is több hangverseny bemondójaként is láthatta már a közönség.